Tüm platformlar için e-ticaret.

09 Kas 2020 86 Yorum
Yanlış Moda Alışkanlıkları Sağlığa Zarar Veriyor

Kadınlar her zaman daha güzel ve daha şık görünmenin yollarını arıyor ancak bunu yaparken bazı yanlışlar sağlığınıza ciddi anlamda zarar verebiliyor. Bu yazılıda size yanlış moda alışkanlıklarının sağlığa verdiği zararlardan bahsetmek istiyoruz.

Skinny Pantolonlar

Son yıllarda yüksek bel skinny pantolonlar hayatımızın vazgeçilmezi haline geldi. Hemen hemen bütün kadınların dolabında bir adet mutlaka bu modelden vardır. Görüntü olarak çok güzel, vücudu çok güzel toparlıyor ancak bilinmeyen bir konu ise vücuda ciddi anlamda zarar veriyor. Evet vücudu toparlama konusunda uzman olan bu pantolonlar, basen, kalça ve bacakları sıkıca sarıyor ama bu sırada damarların sıkışmasına ve kan dolaşımının yavaşlamasına neden oluyor. Özellikle bu pantolonu çok sık kullanılanlar ilerleyen dönemlerde varis ve selülit şikayetleri ile karşı karşıya kalabiliyor. Aynı zamanda pantolonların yüksek vermeye çok sıkı olması durumunda karın ve mide bölgesi sıkışıyor sindirim sorunları da ortaya çıkabiliyor.

Sentetik İç Çamaşırları

Uzmanlar genel olarak pamuklu iç çamaşırlarının tercih edilmesini sentetik çamaşırlardan ise uzak durulmasını söylüyor. Özellikle iç çamaşırlarında sentetik kumaşım kullanılması uzun vadede sağlık sorunlarının ortaya çıkmasına yol açabiliyor. Çünkü sentetik kumaşlarda ter emme özelliği bulunmuyor bu nedenle hassas bölgelerde hijyen sorunu yaşanıyor. Genital bölgede mantar sorunu gibi enfeksiyonların ortaya çıkmasına yol açan sentetik iç çamaşırları 2014 yılında Rusya’da sağlıksız olmaları gerekçesiyle yasaklandı. Kadınların iç çamaşırı konusunda mutlaka dikkatli olması sağlıklı olan gerçek pamuktan üretilmiş iç çamaşırları kullanması gerekiyor. Ayrıca yine iç çamaşırı seçiminde dantelli modellerin uzun vadede kullanımından uzak durulmalı.

Sivri Burun Ayakkabı

Ayakkabı seçiminde de yaptığımız birçok hata bulunuyor. Ayaklarımız gün boyunca vücudumuzun bütün yükünü taşıyor özellikle bütün gün dışarıda çalışan bir kadınsak doğru ayakkabıyı seçmek sağlığımız açısından çok önemli. Estetik kaygısı yerine ayak sağlığını düşünmek, stiletto ve sivri burun gibi ayakkabıları çok uzun süre kullanmaktan uzak durmak şart. stiletto ve sivri burunlu ayakkabılar ayak parmaklarını sıkıştırdığı için baş parmakta kemik çıkıntısı olarak bilinen ‘hallux valgus’ isimli bir probleme neden olabiliyor.

Sütyenlerde Yanlış Beden Kullanımı

Kadınların moda konusunda en sık yaptığı hataların başında kesinlikle sutyenlerde yanlış beden kullanımı geliyor. Hala birçok kadın dünya genelinde doğru beden sutyeni bilmiyor ve göğüs yapısına uygun olmayan modeller tercih ederek göğüslerinin forumunun bozulmasına yol açıyor. Yanlış sutyen kullanımı göğüslerde sarkmaya, formunun bozulmasına, boyunda ağrıya neden olabiliyor. Eğer doğru sutyen bedeninizden emin değilseniz mutlaka iç çamaşırı seçimi yaparken bir uzmandan destek almaya gayret etmelisiniz. Göğsünüze tanıyan bir model tercih ederseniz hem şık bir görünüm yakalayabilir hem de sağlıklı kalabilirsiniz.

Sahte Gözlük Kullanımı

Güneş gözlüklerinin orijinal olmasını konuşmak bile şu anda çok saçma. Çünkü uzmanlara göre sahte güneş gözlüklerinin gözlere verdiği zararı bilen hiç kimseye asla kullanmaz. Uzmanlara göre sahte gözlük kullanmak yerine güneşin altında hiç gözlük kullanmamak bile çok daha sağlıklı. Sahte güneş gözlüğü kullanımı katarak ve sarı nokta hastalığına yol açabiliyor. Güneş gözlüğü alırken mutlaka camlarının UV korumalı olduğuna emin olmak gerekiyor.

Yorum Yaz
 • Nakliye Kolaylığı
  100₺ üzeri siparişler
 • Para İadesi
  30 Gün garantisi
 • Müşteri Hizmetleri
  +9 0530 833 26 74
 • Güvenli Ödeme
  Korumalı online ödeme

Haber bültenine abone olarakilk Sen haberdar ol!

Copyright © 2017 Meva Software